+421 915 585 875 radoslav@terapiareiki.sk

Chronická žihľavka dokáže dosť znepríjemniť život. Mám s tým bohaté skúsenosti. Od 2 – týždňového sledovania v Ružinovskej nemocnici, 7 ročného brania troch druhov tabletiek až po pochopenie príčiny z detstva a následné uzdravenie.

Tento článok píšem preto, lebo verím, že dokáže pomôcť trpiacim ľuďom, ktorých trápi toto nepríjemné ochorenie. Rozhodol som sa, že to napíšem formou osobného príbehu, ako to začalo u mňa, čo to spustilo, aký to malo priebeh až po úplné uzdravenie. Vy máte svoj príbeh a takisto iné okolnosti, ktoré spustili žihľavku. A ak chcete prísť na jej koreň, musíte ísť hlbšie do seba.

Príčina a spúšťač sú dve rozdielne veci.

Prvý krát ma žihľavka navštívila ako 15 – ročného chlapca pri dvíhaní čínk v posilňovni. Zahriatím tela sa mi vyhodili na rukách a bruchu červené bodky, ktoré veľmi svrbeli. Nikdy predtým som to nemal, myslel som si, že som iba niečo zlé zjedol a takto sa mi to vyhodilo. Len odvtedy sa to začalo zhoršovať.

Lekár rozhodol, že bude dobre ak pôjdem na pozorovanie na 3 dni do nemocnice, z čoho boli 2 týždne. Prvé dni som v nemocnici drepoval, robil kliky, namáčali mi ruky do teplej vody, všemožne sa snažili dôjsť nato, čo to spúšťa a ako sa to prejavuje. Po 2 týždňoch usúdili, že je to chronická žihľavka, aspoň tak to nazvali, predpísali mi tri druhy tabletiek a povedali mi, že to budem mať do konca života.

S touto žihľavkou som nastúpil na strednú školu. Veľmi rýchlo sa vybavil papier od doktorky, aby som nemusel cvičiť na telesnej výchove. Úplne mi to vyhovovalo, šport som dva krát nemusel.

Túto žihľavku mi spúšťalo teplo.

Stačilo vojsť do prekúreného autobusu v zimnej bunde a moje telo bolo za chvíľu obsypané červenými navretými bodkami, ako keby ste padli do žihľavy a neskutočne to svrbelo. Škrabal som sa ako zmyslov zbavený.

Všetky situácie, ktoré spôsobovali teplo ma doslova ničili. Nemohol som sa ani z chuti zasmiať, okamžite som bol obsypaný červenými bodkami, ktoré dokázali navrieť do takých rozmerov a hrúbky, že som sa nespoznal v zrkadle.

Po pár rokoch užívania tabletiek som si povedal STOP. Lekári vravia, že vysádzať tabletky treba postupne, ale ja som ich vysadil hneď. Zrazu som sa bez nich cítil oveľa lepšie.

Hľadal som, pozeral sa po alternatíve.

3-mesačnou URINOTERAPIOU (pitie vlastného moču + zdravé stravovanie, aby sa to dalo vypiť) sa mi podarilo žihľavku stiahnuť o 70%. Bolo mi o 70% lepšie,  nebýval som tak často vyhodený z tepla, bolo to skvelé. Zrazu som sa mohol smiať, plakať, skákať, športovať, bolo to skvelé.

Objavenie príčiny žihľavky

Stále tu však bolo tých zvyšných 30%. A raz, v momente, kedy som sa na to hľadanie príčiny vykašlal, nechal som to tak, som na tú príčinu prišiel.

 

Ležala hlboko v mojom detstve. Okolo 7 rokov som chodil na futbal. Zo začiatku ma veľmi bavil, tešil som na naňho, ale postupom času sa vytvorili na futbale skupinky chalanov, ktorí mi prestali nahrávať a brať ma ako spoluhráča. Viac času som sedel na lavičke ako hral futbal. Postupne som futbal znenávidel, ale chodil som na neho ďalej. Išiel som úplne sám proti sebe. Tlačil som sa do niečoho, kde som už nechcel byť. 

Ako malý som to držal v sebe a nikomu som o tom ani nehovoril. Tým, že každý tréning bolo pre mňa utrpenie, nerád som tam chodil (chodil som i do športovej triedy a podmienka bol robiť  nejaký šport), tým pádom si moje telo spravilo obrannú reakciu na šport a šup ho sem: chronická žihľavka. Aké prosté.

Keď som si uvedomil túto príčinu, moje telo sa začalo chvieť, plač striedala husacia koža po celom tele. WAW. O pár dní som šiel plávať a objavilo sa mi zopár bodiek na tele. Rozmýšľal som prečo, keď som prišiel na príčinu.

Uvedomil som si, že 50% je uvedomenie si príčiny a ďalších 50% je čo s tým urobíte.

V tom momente som si uvedomil, že musím plávať s láskou. S radosťou z pohybu, zo športu, z plávania. Vtedy som mal bodky na tele naposledy.

PS: Ak vám povie nejaký lekár, hocikto, že to máte na celý život, chyťte tie slová vo svojej mysli do rúk, hoďte ich do záchodu a spláchnite. Nič nemusíte mať do konca života. Ak áno, je to iba vaša voľba.

Ste výnimočná a skvelá osobnosť s vlastným príbehom i okolnosťami. Verím, že i vám sa podarí nájsť príčinu svojej žihľavky, že pochopíte, čomu sa vaša duša v minulosti bránila. Čo ste nechceli robiť, ale museli ste proti svojej vôli.

Prajem vám skoré uzdravenie a nájdenie príčiny 🙂

Dokážete to.

Novší článok o žihľavke som napísal tu: http://radoslavzarecky.sk/zihlavka/

 

Odporúčaná literatúra: Urinoterapie a nemoci – Vilma Partyková

Dôležité: Nie so všetkými článkami, ktoré som napísal, sa v súčasnosti stotožňujem. Je to tým, že sa vnútorne vyvíjam a posúvam ďalej. Sú tu ponechané pre tých, ktorí sú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia ako som bol ja, keď som ich písal.

O autorovi Radoslav Zárecký


Od roku 2018 pracujem ako sociálny pracovník v Úsmev ako dar a od roku 2019 aj ako Fundraisor - získavam finančné, materiálne zdroje či služby pre naše projekty. Všetky články, ktoré som doteraz napísal a stále píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku.

Pin It on Pinterest

Share This

Ďakujem za zdieľanie

Zdieľaj článok so svojimi priateľmi