+421 915 585 875 radoslav@terapiareiki.sk

Usmievame sa, keď sa nám smejú oči. S umelým úsmevom sa stretávame dennodenne, v reštauráciách, kaviarňach, hoteloch, baroch, stánkoch, v nákupných centrách a podobne. Očami sa usmievame, lebo nás teší náš život, naša práca, ktorá je zároveň našim hobby, poslaním, ktoré sme sem prišli robiť.

Je najlepšou prevenciou, je zadarmo a stačí iba pohnúť kútikmi do strán. Úsmevom dokážeme vylepšiť deň sebe i druhému človeku. Ak by sa do nemocníc naordinoval úsmev ako prevencia, mnoho ľudí by bolo oveľa zdravších a viac s úsmevom sa pozerali na sami seba, s nadhľadom.

Videli ste film Patch Adams s Robin Williamsom? Odporúčam. Videl som ho pár rokov dozadu, tuším si ho pozriem opäť.

Keď sa na niekoho usmejete, váš úsmev spôsobí to, že ten druhý človek sa bude cítiť lepšie. Môžeme mať v hlave hocijaké starosti, úsmev druhého človeka ich zaženie. Tým, že sa usmievate na druhého človeka, sa usmievate aj sami na seba, pomáhate i samému, samej sebe. Ak prídeme domov z práce a usmejeme sa na tešiaceho psa pri dverách, začne sa tešiť ešte viac, vrtieť chvostom a ukazovať nám, ako je šťastný. Keď sa usmievame na kvetiny, ktoré nám doma či v záhrade rastú, majú lepšie plody, krajšie kvitnú.  Keď varíme s láskou, i jedlo sa na nás usmeje (fotka z perfektných francúzskych zemiakov).varenie s láskou

Úsmev je znak lásky, energia neho prechádza na iného človeka, má uzdravujúci účinok.

 

Takisto je dôležité usmievať sa aj sami na seba, náš vnútorný úsmev. Zavrieť oči a úprimne sa do nich usmiať. Touto technikou dokážeme uvoľniť celý nervový systém a dokážeme zbaviť našu myseľ napätia celého tela. Ďalej sa môžeme usmiať sa do svojej tváre, do krku, svojich orgánov, ako žalúdok, pečeň, obličky, slezina, usmiať sa do nôh.

Už v starej Číne sa taoisti učili, že vnútorný úsmev na seba samého prináša lepšie zdravie, šťastie i dlhovekosť.  U nás akoby tajomstvo úsmevu upadlo do zabudnutia. Stratili sme kontakt so sebou samými, čo má za následok nedostatok harmónie, stres, rôzne choroby a prišli sme o silu sami sa uzdravovať. Prestali sme robiť to, čo je pre nás prirodzené, čo máme všetci od malička. Úsmev je dar, ktorý si treba vážiť. Liek. Prevencia. Máme ho všetci a akonáhle ho začneme používať, náš život sa mnohonásobne zlepší.

Vyskúšajte si to. Pôjdete najbližšie do obchodu niečo kúpiť, pozrite sa na predavačku, pozdravte a usmejte sa. Opačná strana sa automaticky usmeje. Pozorujte, čo sa s vami deje. Ako sa vám stretnú oči, vaše úsmevy, akoby sa na chvíľu zastavil čas. Starosti, ktoré ste mali v hlave, sú zrazu preč. Cítite sa lepšie, uvoľnenejšie, šťastnejšie.

Úsmev uzdravuje našu dušičku a sme pomocou neho stále bližšie sami k sebe 🙂     PS: tu je článok, ako si udržať úsmev, aby sa stal našou každodennou súčasťou: OTVORIŤ.

O autorovi Radoslav Zárecký


Od roku 2018 pracujem ako sociálny pracovník v Úsmev ako dar a od roku 2019 aj ako Fundraisor - získavam finančné, materiálne zdroje či služby pre naše projekty. Všetky články, ktoré som doteraz napísal a stále píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku.

Pin It on Pinterest

Share This

Ďakujem za zdieľanie

Zdieľaj článok so svojimi priateľmi