+421 915 585 875 radoslav@terapiareiki.sk

Dôsledok. Náš terajší život je dôsledok. Udalostí, činov, situácii, pokušení, činností, ktoré si prenášame z minulých životov. Opakujeme si ich iba vtedy, ak sme ich nevyriešili, nepochopili, neprijali, neodpustili. Všetko zažívame znova, iba s inými telami a v podobných situáciách.

Všetko, čo je tu napísané, vychádza zo skúseností, ktoré som zažil, zažívam a zo skúseností s ľuďmi, s ktorými prichádzam do kontaktu. Reinkarnácia – minulé životy, karmu neberiem ako fantasy alebo ilúziu, ale ako reálnu súčasť nášho života.

Ilúziou je súčasný svet, v ktorom žijeme. Keď vystúpime z kruhu, z neustáleho kolobehu naháňania sa dokola, za peniazmi, lepším autom, domom, bytom, novou telkou a všetkými možnými materiálnymi výdobytkami, ktoré nás oslepili, spojíme sa so svojim srdcom a pochopíme, čo je ilúzia a čo skutočnosť.

Slepota, ktorú som mal, bola obrovská. Až vážna choroba, ktorá ma zastavila a obrátila o 180 stupňov ma príjmela vidieť, čo bolo predtým skryté.

Do dnešných čias si mnoho ľudí po celom svete vykladá inak Ježišove posolstvo o navrátení zraku slepým. Nezačali vidieť fyzickými očami, ale srdcom. Pochopili, znovu sa narodili, za života. To je najväčší zážitok, keď človek začne opäť vidieť, srdcom.

Ježiš je láska a ona sa prebudila v každom človeku, ktorého sa dotkol. Tak vracal ľuďom zrak, sluch a oživoval. Cez lásku, najväčší dar zo všetkých.  Je to úžasný človek s božským srdcom.

Všimli ste si niekedy, ako nás fascinujú hrady, zámky, pyramídy, príroda, moria, oceány, lode, kone a ako nás dokážu niektoré veci silno dojať? Ťahá nás to k filmom s touto tematikou. Kupujeme si dobový nábytok a tak ďalej. Je to také prvé potvrdenie, že ste niekedy v minulosti v zámkoch, hradoch alebo hocikde inde žili, bývali. Raz možno ako kráľ, raz ako sluha, raz ako šašo J

Sme duchovné bytosti, nikto nie sme odtiaľto zo zeme.

 

Tu máme prechodný pobyt, chodíme sa sem učiť, kvôli skúsenostiam, hlbšiemu pochopeniu. Zem je iba špendlíková hlavička v celom vesmíre. Je tu mnoho iných foriem života, iných planét, súhvezdí, hviezd, iného života.

karma

Minule sa ma pýtal 10 ročný chlapec, či verím na mimozemšťanov. Bolo to veľmi milé. Robíme z toho bu bu, lebo sme uverili informáciám zvonku, z tv, rádia.

Keď rozdelíme slovo mimozemšťan, tak je to niekto mimo zeme. Ak by sme mi my pristáli na inej planéte, kde sú nejakí ľudia (bytosti), kto sme pre nich my? Taktiež mimozemšťania.

Na filmy ako sú Star Trek, Star Wars, Harry Potter, Strážcovia galaxie, Pán prsteňov, Thor, Avatar, seriál Hviezdna brána a podobné filmy hladíme ako na fantasy, sci-fi, niečo vymyslené a pritom je v nich obrovská pravda ako sa veci v skutočnosti majú.

Je v nich skrytý poklad, ktorý nemôžeme vidieť kvôli hmle, ktorú máme pred očami, kvôli ilúzii.

 

Na začiatku, prvé narodenie (prvá inkarnácia), si dáme zámer, s ktorým sem ideme, čo tu máme pochopiť, čo sa tu máme naučiť.

Je to taká hra a najlepšie na nej je, že zabudneme kým sme a našou úlohou je vrátiť sa sami k sebe.

Na túto hru sa nechytá ani človeče nehnevaj sa. Od narodenia žijeme v mydlovej bubline, v ilúzii, v kruhu. Rodíme sa tu stále dokola a zbierame skúseností. Z úplne nevedomých ľudí sa postupne každým narodením stávame viac a viac uvedomelejšími.

Až raz prídeme sami k sebe, spojíme sa so svojim srdom, zobudíme sa zo sna v ktorom sme žili a už sa sem nemusíme znovu narodiť. Hra skončila.

Človek prišiel na koniec a pochopil, že je to začiatok nekonečna.

 

Minulé životy (reinkarnácia) a karma sú dve strany tej istej mince. Minulých životov máme za sebou stovky až tisíce a karma nás počas nich celý čas ovplyvňuje, niekedy nám dáva pekne zabrať. Ak sme niečo nepochopili v niektorom z minulých životov, niekomu neodpustili, riešime to teraz.

Uvediem pár príkladov pre lepšie pochopenie:

Ak sme v niektorom z minulých životov mali nejakú hudobné nadanie, maliarsku kreativitu, srdce básnika, dušu spisovateľa, prenášame si tento dar do súčasného života.

Ak nás v minulých životoch opustila žena, ktorú sme milovali a neodpustili sme jej, stále sa nám i v tomto živote opakuje tá istá situácia dokola, iba tí ľudia majú iný kabát (telo). Mohla nás v súčasnom živote opustiť mama a vyrastali sme iba s otcom. Od malička to ťažko nesieme. Môžeme si myslieť, že to súvisí s mamou, ale ide to oveľa hlbšie.

Ak sa raz začneme spoznávať sami seba, kto sme, prečo sme sem prišli, tieto veci, minulé životy sa začnú pomaly odkrývať samé. Na začiatku nám môže pomôcť metóda regres – návrat do minulých životov a časom nás to už púšťa samé. Všetko ide postupne a keď sme nato pripravení.

Ak sme v niektorých životoch znásilňovali a ubližovali ženám, mali v sebe veľa hnevu, agresivity, nenávisti, prenášame si to a v súčasnom živote môžeme mať časté problémy s pohlavnými orgánmi.

Ak sme v minulých životoch niekoho okradli, karma spraví to, že si to zažijeme na vlastnej koži, nás okradnú, alebo môžeme vyrastať v chudobe. A opakuje sa to dovtedy, kým to nepochopíme.

Túto skúsenosť si volíme my sami. Nenadelí nám ju nejaký vyšší sudca, autorita, na ktorú sa môžeme hnevať, že aký máme život. Za náš život, to čo sa nám deje, máme zodpovednosť iba my sami.

Smrť je tiež ilúzia, jediné čo zomiera je telo a to je iba dopravný prostriedok, auto, ktoré nás ma dopraviť z bodu A do bodu B. Ochrana, ktorá nás chráni pred skutočným svetom mimo telo. My nie sme naše telo. Je to dokonalý stroj, úžasne prepracovaný systém, kde všetko so všetkým súvisí.

Prvé skúsenosti s minulými životmi som mal cez terapie so skúsenou terapeutkou. So zavretými očami pri plnom vedomí sa vrátime do minulého života, ktorý ovplyvňuje náš súčasný život a pochopíme, prečo máme také problémy.

Časom, keď ma začalo púšťať do mojich viacerých minulých životov automaticky som si uvedomil, že nestačí, len zistiť, čo sme tam prežili a vidieť to. Je to veľmi silný zážitok, ktorý môže s človekom dosť zamávať.

Ako ďalej?

Najdôležitejšie pri návratoch do minulých životov je POŽIADAŤ O ODPUSTENIE dušu toho človeka vtedy, ak sme mu ublížili, hnevali sa naňho, zabudli naňho a podobne. Napríklad: Prosím prepáč mi, že som ti spravil to a to, neuvedomoval som si to, prosto vlastnými slovami ako to cítite.

minule zivotyStretol som sa s ľuďmi, ktorí majú skúsenosti s minulými životmi, boli tam, videli to, zažili to a to je všetko. Vidieť, čím sme boli je skvelé, pre uvedomenie, prečo trpíme v súčastnosti, ale najdôležitejšie je požiadať o odpustenie a hlavne odpustiť sám sebe/sama sebe.

Ak ste to nespravili, spravte to teraz. Padne z vás obrovský balvan. Poplačete si, uľaví sa vám.

Veľmi dôležité je pochopiť, že sme sem neprišli trpieť, ale byť šťastní. Nemusíme trpieť, ale našim spôsobom života, zatvrdlého myslenia, negatívnych postojov k životu sa sami chytáme do pasce a sme nešťastní.

Uverili sme na nejaké nebo hore a peklo dole a neuvedomujeme si, že s tými názormi v ňom už žijeme teraz v prítomnosti.

Karma nám nedáva nič vyžrať, nie je to nič zlé. Je to nás úžasná kamarátka, ktorá nás učí ako žiť kvalitnejší život.

Stačí lúsknutie prsta nato, aby sme boli zdraví, šťastní, radostní, plní života. Samozrejme je to metafora, ide o nás, o náš vnútorný svet, postoj, či budeme trvať na všetko starom a držať sa toho ako kliešť, alebo povyhadzujeme všetok odpad a upraceme to v sebe. Všetko ide spraviť hneď teraz.

Často sa držíme starých vecí ako kliešť, nevieme sa ich pustiť. Máme rovnaké postoje k životu ako 20 rokov dozadu a všetky rárohy skladujeme na povale. To, čo nás brzdí sa pohnúť ďalej, od starého k novému, je strach z neznámeho a ten je najlepšie prekonať tak, že doňho vstúpime.

Toto je prvý článok o karme, minulých životoch a ich vplyve na náš život. Postupne píšem ďalšie časti, pre lepšie pochopenie, uvedomenie si kto sme a prečo sme sem prišli.

Všetko dobré v spoznávaní samých seba.

 

Dôležité: Nie so všetkými článkami, alebo niektorými jeho časťami, ktoré som napísal, sa v súčasnosti stotožňujem. Je to tým, že sa vnútorne vyvíjam a posúvam ďalej. Sú tu ponechané pre tých, ktorí sú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia ako som bol ja, keď som ich písal.

O autorovi Radoslav Zárecký


Od roku 2018 pracujem ako sociálny pracovník v Úsmev ako dar a od roku 2019 aj ako Fundraisor - získavam finančné, materiálne zdroje či služby pre naše projekty. Všetky články, ktoré som doteraz napísal a stále píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku.

Pin It on Pinterest

Share This

Ďakujem za zdieľanie

Zdieľaj článok so svojimi priateľmi