+421 915 585 875 radoslav@terapiareiki.sk

Reiki je čistá energia, v skratke Rei – vesmírna, ki – energia. Je to naša energia, ktorú máme každý jeden človek v sebe už od narodenia.

Všimnite si to. Niečo vás bolí a intuitívne si na to miesto prikladáte ruky. Pri bolesti brucha si ich prikladáte na brucho, pri hlave na hlavu. Vráťme sa do detstva, keď ste boli malý/malá. Padli ste na zem, obili si kolená a už vtedy intuitívne s veľkým plačom ste si na ne prikladali svoje ruky.

Zabudli sme na ňu, nikto nás k týmto samoliečitelským schopnostiam neviedol. Aby ju človek mohol naplno začať využívať, musia nám učitelia Reiki otvoriť náš kanál, aby mohla energia voľne prúdiť.

K Reiki som sa dostal cez vážne zdravotné problémy, ktoré ma otočili o 180 stupňov úplne vo všetkom. Popri Reiki robím i kvantové liečenie, čo je metóda ako nakopnúť obe hemisféry v mozgu na 100% a s vyslovením zámeru, napríklad: “Som zdravý” alebo pri bolesti hlavy: Mám zdravú hlavu, nastáva samo liečiaci proces a vás hlava naozaj prestane bolieť, alebo sa bolesť výrazne zníži.

Liečenie energiou Reiki robím osobne alebo na diaľku. Čas je individuálny. Kým napríklad pri jednom človeku stretnutie osobne môže trvať hodinu, pri inom aj 3 hodiny.

Ako prebieha Reiki osobne?

Cez telefón si dohodneme osobné stretnutie, vkľude aj u vás doma, ak som vo vašom okolí. Pri liečení ostávate oblečený a ležíte na lehátku, alebo na gauči. Energia prúdi cez ruky, dlane a prikladám ich na vaše telo, dotýkanie sa nie je podmienkou, väčšinou ich držím 10 cm od tela. Môžete cítiť rôzne pocity: teplo, chlad, mravenčenie. Počas celej terapie sa priebežne rozprávame.

Je to veľmi relaxačná procedúra a hneď by ste pri nej zaspali. Veľmi si pri nej oddýchnete, uľaví sa vám.

Ako prebieha Reiki na ďialku?

Vklude môžem byť v Martine a vy v Austrálii. Energia sa ku vám dostane a sami to budete cítiť. Cez telefón sa dohodneme, kedy začneme, najlepšie aby ste boli doma vkľude a ležali na posteli. Mám skúsenosti, že ľudia pri tom rovno zaspia.

 

Energiu posielam cca 15-20 minút, podľa toho ako ma to pustí. Rozhovor po telefóne prebieha buď pred terapiou alebo po nej. Je dôležité pri rozhovore dôjsť na to, prečo sa vám dejú tieto situácie, prečo máte bolesti. Je možné, že sa budeme najprv napr. hodinu rozprávať, potom vám pošlem energiu a vy vkľude zaspíte. Alebo vám ju najprv pošlem a ako budete cítiť, mi zavoláte späť a porozprávame sa. Tým, že vás táto energia môže uspať, môžete mi zavolať aj ďalší deň.

 

Čo je dôležité po terapii, resp. pred ňou?

Najdôležitejší je práve rozhovor. Je dôležité si uvedomiť, že energia Reiki vás neuzdraví z vašich chorôb, ak sa držíte stále starých vzorcov myslenia, postojov k životu a nechápete, prečo ku vám choroba prišla.

Ak vás 10 rokov bolia nohy, terapia reiki vám pomôže, ale tak, že zmierni vaše bolesti. A rozhovorom sa môžeme dostať priamo do príčiny vzniku vašej bolesti. Vkľude to môže byť aj nejaká bolestivá spomienka z vášho detstva. Zrovna odtiaľ si nesieme najviac blokov, tráum, ktoré sa nám na tele symbolicky ukazujú.

Písal som o tom i článok, dve časti, môžete si ich prečítať tu:

Pozrime sa na duchovné príčiny chorôb trošku inak.

Pohľad na duševné príčiny chorôb trošku inak.

Ak sú bolesti chvíľkové, náhla bolesť hlavy, chrbta, ruky, slabosť, pocit smútku, chvíľková bolesť po terapii odíde sama. I tak je dobrý rozhovor a pozrieť sa nato, čo nám táto chvíľková bolesť chce povedať.

Energia Reiki je vhodná na všetko:

  • dobíja energiou
  • harmonizuje čakry
  • odstraňuje blokády
  • zastavuje krvácanie
  • zmierňuje i odstraňuje bolesti
  • vráti vás do pohody

Vykročme spoločne na cestu uzdravenia 🙂

 

 

Dôležité: Nie so všetkými článkami, ktoré som napísal, sa v súčasnosti stotožňujem. Je to tým, že sa vnútorne vyvíjam a posúvam ďalej. Sú tu ponechané pre tých, ktorí sú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia ako som bol ja, keď som ich písal.

O autorovi Radoslav Zárecký


Od roku 2018 pracujem ako sociálny pracovník v Úsmev ako dar a od roku 2019 aj ako Fundraisor - získavam finančné, materiálne zdroje či služby pre naše projekty. Všetky články, ktoré som doteraz napísal a stále píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku.

Pin It on Pinterest

Share This

Ďakujem za zdieľanie

Zdieľaj článok so svojimi priateľmi