+421 915 585 875 radoslav@terapiareiki.sk

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kedy sa Vám začal kaziť zrak a prečo? Myslíte si, že operácia očí vylieči nastálo váš zrak? Väčšina ľudí vôbec netuší, že príčinou pokazenia sa zraku,  sú situácie, ktoré v živote nechceli vidieť.

Je to úplne prosté a jednoduché pochopiť. Ak vo vašom živote nastali situácie, najčastejšie v detstve, ktoré sme nechceli vidieť, našimi očami, tak treba počítať s tým, že skôr či neskôr sa Vám začne kaziť zrak. Očný lekár vás nemá ako nato upozorniť, keďže i sám možno nosí okuliare, je v tomto nevedomí a z opačnej strany by prišiel o klienta.

Tak ako keď som ja nosil okuliare a pýtal som sa svojho očného lekára, že či by som mohol ísť na operáciu očí, resp. chcel by som a vždy mi to vyhovoril. Ak by som šiel na operáciu, kto by nosil okuliare z jeho optiky?

Raz pri rozhovore so známou na túto tému poznamenala: Ale ja nosím okuliare úplne od malička… Dieťatko, keď je v brušku, všetko vníma. Vníma ak sa rodičia hádajú, ak kričia po sebe a vníma i to, cíti, ak je nechcené. Nechce to vidieť. Je iba v brušku a už sa cíti nechcené. A tak potom nosia deti okuliare od malička. Problém s ušami hovorí o tom istom, niečo nechce počuť.

Okuliare som nosil asi 5 rokov. Cilindre na oboch očiach a -2, do diaľky som videl veľmi zle a do blízky to tiež nebolo boh vie čo. A šoférovať bez okuliarov, nemožné. Okuliare som zvesil z očí cca 5 mesiacov dozadu, vidím skvele 🙂

Pozrieme sa nato z dvoch hľadísk pre lepšie pochopenie.

To prvé je fyzické, aby ste pochopili ako fungujú svaly v ľudskom tele.

Mali ste niekedy zlomenú ruku? Nohu? Niečo? Ak nie, nevadí, aj tak si to budete vedieť prestaviť, o čom budem písať.

Ak si zlomíte napríklad pravú ruku, dajú vám ju do sádry. V nej ju budete mať tak mesiac. Tá ruka v sádre sa vôbec nenamáha, nehýbe sa s ňou a tým pádom vám svaly na nej ochabujú. Kým ľavá ruka je stále pružná.

Keď vám po mesiaci dajú sádru dole, vaša pravá ruka oproti tej druhej, bude úplne mlandravá, nepružná a pár dní potrvá, kým bude ako ľavá.

A tak isto to funguje aj s očami.

Ak si človek prvý krát nasadí dioptrické okuliare, zrak sa mu už nikdy nezlepší, lebo očné svaly začnú ochabovať. A to spôsobuje, že potrebujeme stále silnejšie a silnejšie okuliare a zrak sa stále kazí.

Keď si dáte dole okuliare z očí, chvíľu potrvá, kým si očné svaly opäť zvyknú, rozhýbu sa, aby boli opäť pružné.

S týmto veľmi úzko súvisí druhé hľadisko, lebo len si dať dole okuliare a čakať na zázrak, to tak celkom nefunguje. Ak si chcete raz a navždy uzdraviť zrak a chcete vidieť ako orol, mali by ste sa vrátiť v čase a to doslova. Vrátiť sa do všetkých situácii, ktoré ste nechceli vidieť, či keď ste boli malý, v dospievaní, celkovo v živote. Väčšina problémov ide aj tak z nášho detstva.

Napríklad:

Videli ste, ako dieťa, ako otec bije mamu.

Ako sa rodičia hádajú.

Zažijete rozvod rodičov a nechápete, prečo ich nevidíte pravidelne, spolu.

Rodičia vás často bijú.

Najlepšia kamoška vám prebrala frajera.

Závideli ste niekomu niečo a tak ďalej, tých situácii sú milióny, ktoré ste nechceli vidieť.

Čo ste nechceli vidieť vo svojom živote? Čo spôsobilo, že zle vidíte?

Operácia očí vám pomôže, ale iba dočasne. Pravá príčina, prečo ste prestali dobre vidieť sa presunie niekam inam. Oči súvisia s pečeňou a pohlavnými orgánmi. Pečeň súvisí s hnevom a pohlavné orgány so vzťahmi a samými sebou. Je to jedna veľká pavučina. Ak nastala vo vašom živote situácia, ktorú ste nechceli vidieť, tak nosíte v sebe hnev, tým pádom sa to ukladá v pečeni. Preto veľa alkoholikov má zrovna problém s pečeňou. Nosia v sebe veľmi veľa vecí, ktoré nechceli vidieť a snažia sa ich zapiť. A tak ďalej. Operácia očí možno vyrieši váš problém so zrakom, ale to neznamená, že ste vyriešili to, čo v skutočnosti ste nechceli vidieť. Presunie sa to len inam.

Nestačí sa vrátiť do všetkých tých hrozných situácií, lebo jediné, čo v nich nájdete je strach a hnev. A tieto dve veci tvoria nenávisť a utrpenie. A budete sa snažiť predtým utiecť, nechcete predsa ten teror, ktorý ste nechceli vidieť už ako malý, zažívať znova.

Bez pochopenia a uvedomenia, prečo sa to stalo práve vám, to nejde. Volám to opakovanie návykov. Ľudia opakujú to, čo ich učili alebo im robili ich rodičia a potom to učia svoje deti a tie to učia svoje deti a tak to ide dokolečka. A veľa tých návykov je úplne na hlavu.

Napríklad: Ak ste ako malý chlapec videl, že otec bije mamu, môžete si tento návyk osvojiť a keď budete dospelý, budete ho opakovať, budete biť svoju manželku. Sú tu i výnimky, kedy si to človek uvedomí, poučí sa z toho a uvedomí si, že on toto nikdy robiť nebude.

Dôležité je pochopiť, že každí v živote, ktorí sa podľa vás chová nevhodne, má vždy nato nejaký dôvod, resp. má nejaký návyk a nemusí si to uvedomovať, že iba opakuje návyk, ktorý raz niekde videl.

Iba vtedy ak pochopíte tieto súvislosti, dokážete ľuďom, ktorý Vám najviac v živote ublížili, ODPUSTIŤ. Nie odpustiť hlavou, ako veľa ľudí tvrdí, že odpustilo, ale odpustiť srdcom, tak že to cítite v každej bunke svojho tela, keď odpúšťate niekomu, kto vám ublížil.

Pravé odpustenie, srdcom, je základný kľúč k úplnému vyliečeniu vášho zraku.

S týmto veľmi úzko súvisí ZRAKOVÁ PREDSTAVIVOSŤ a vsugerovanie samému/samej sebe, že už dobre vidíte, teraz v prítomnosti. Ak chcete naozaj uzdraviť svoj zrak a vidieť perfektne, do blízky, či do diaľky, mali by ste sami seba o tom presvedčiť, že už to tak je.

Už Adolf Hitler vedel, že často opakované klamstvo sa stáva pravdou. Vedia to politici i reklamné spoločnosti. Keď niečo, čo nie je pravda, podsúvajú ľuďom a opakujú to stále dokolečka, časom sa to stane pravdou. Ľudia tomu uveria.

Zraková predstavivosť a vsugerovanie si je, že si nahlas alebo v duchu poviete v prítomnom čase, že: Vidím skvele, vidím ako orol, vidím ostro, mám skvelý zrak. Nie len toto vysloviť, ale celou svojou bytosťou sa nato nacítiť, Vy tomu potrebujete uveriť, že to tak naozaj je. Ako keby sa to už stalo, nie že budete očakávať, že sa Vám zrak zlepšil. Vy ho už máte dobrý.

V tomto vyslovení zámeru, že si poviete, vidím skvele, ostro a podobne vám môže veľmi pomôcť technika kvantového liečenia, pomocou ktorej sa dostanete do svojho stredu, do ticha, kľudu, v ktorom nastáva samoliečiaci proces. A práve v ňom, keď si poviete: Vidím skvele, mám ostrý zrak a k tomu pridáte zrakovú predstavivosť, vtedy to nakopne vaše uzdravovanie niekoľko násobne.

Podrobný návod ako sa dostanete pomocou kvantového liečenia bližšie k sebe a spustíte samoliečiaci proces v svojom tele je TU.

A zraková predstavivosť, formou obrazov nám veľmi pomáha, môžete si predstavovať hocičo, napríklad:

– Veľmi maličkí ľudia opravujú váš zrak.

– Cez vaše oči vyžaruje zlaté alebo biele svetlo, ktoré uzdravuje vaše oči.

– Polievate si ich liečivou vodou, na základe ktorej perfektne vidíte.

Môžete si predstavovať čokoľvek. Môže to pripadať smiešne, ale funguje to. Ja som si predstavoval, že som orol a lietam vysoko nad zemou a všetko vidím ostro, úplne do detailov. Je iba na vás aký spôsob si vyberiete.

Ak sa rozhodnete vydať na túto cestu, do hlbín svojej duše, do detstva, minulých životov, do všetkých situácii, ktoré ste nechceli vidieť, použijete zrakovú predstavivosť a vsugeráciu, nezabudnite predtým na dôležitú vec:

 

Dajte si dole okuliare. Resp. ak nosíte silnejšie dioptrie, odporúčam si nasadiť slabšie, napríklad ak nosíte -5 a máte doma -3, ktoré ste nosili rok predtým, dajte si ich, aby sa postupne začali namáhať očné svaly, opäť sa zapojili do svojej prirodzenej funkcie a pripravovali ich na chvíľu, kedy si dáte okuliare dole nastálo.

O autorovi Radoslav Zárecký


Stále dokola píšem o láske, lebo všetko je láska. Články, ktoré píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku 🙂

Pin It on Pinterest

Share This

Ďakujem za zdieľanie

Zdieľaj článok so svojimi priateľmi