+421 915 585 875 radoslav@terapiareiki.sk

Na vlastnej koži môžem potvrdiť, že NIE. Cez 6 mesiacov sa sprchujem, umývam iba čistou vodou a pod pazuchy používam vlastnoručne vyrobený prírodný dezodorant, ktorý neupcháva póry (kokosový olej, bambucké maslo a sóda bikarbóna).

Zlepšila sa mi pokožka, je jemnejšia, voľná, dýcha. Voním svojou prirodzenou vôňou.

Vo svojom okolí poznám ľudí, ktorí takto fungujú 3, 5, 10 a viac rokov. Muži. I ženy, s krásnymi dlhými vlasmi, ktoré sprchuje iba čistá voda. Žiadne šampóny, kondicionéry, nič. Ak by ste sa do toho pustili a máte dlhšie vlasy, 3 týždne treba vydržať.

Ak je človek zvyknutý si na vlasy dávať hocičo, pre vlasy je zrazu šok, že im dáte iba čistú vodu. Nastáva tzv. detoxikácia, vlasy budú mastné, budú zle vyzerať, ale cca po 3 týždňoch budú žiariť. A potom vám bude stačiť iba čistá voda.

Voda je médium, odnáša z nás všetko nepotrebné. Či sa kúpete, sprchujete alebo stojíte pod vodopádom, voda vás očisťuje. Tak isto, ako i slzy náš očisťujú a po vyplakaní sa cítime lepšie.

voda vodopad

Boli ste niekedy v saune?

Koža je najväčší orgán na ľudskom tele s miliónmi pórov. Keď ste v saune, následkom vysokej teploty sa vám cez póry začnú vylučovať toxíny z tela, začínate sa potiť. A tak isto ako idú sa cez póry dostávajú toxíny z tela von, tak isto si ho šampónmi a krémami cpeme do tela späť.

Je to paradox. Drogy sú vo svete zakázané, ale kupujeme si ich v drogérii vo forme šampónov, krémov, zubných pást, mastičiek, farieb na vlasy, make upu a tak ďalej. Má to i rovnaký názov. Od bio kozmetiky po bežnú. Od mäkkých po tvrdé.

Odvykačka stojí zato 🙂

Aké je zloženie šampónov?

V 99% sprchových šampónov, penách do kúpeľa, zubných pást, kondicionérov i u veľa čo sa tvrdí, že sú prírodné, je toxická látka SLS Sodium Lauren Sulfate. To je látka, ktorá vyvoláva penu.

Či sme doma, vo wellness, v hoteli, v penzióne, nech obal vyzerá hocijako dobre, toto si vtierame do tela. Tých látok je tam oveľa viac, stačí ak si zoberiete hocijaký šampón, ktorý máte doma a pozriete si jednotlivé látky napríklad cez google.

Mne takto vyčistil žalúdok jeden môj dobrý kamarát, u ktorého v kúpeľni nájdete asi iba zubnú kefku. Veľmi dobre sa to týchto látok vyzná. Ďakujem mu za veľké uvedomenie.

Ako fungujú dezodoranty pod pazuchy?

Ak si dáte klasický dezodorant z drogérie pod pazuchu, upchá vám póry. Potom sa stane to, že sa nepotíte tam, kde je to prirodzené, ale začnete sa potiť inde. Na dekolte, na zadku, na bruchu, niekde ten pot musí vyjsť von. Jeho prirodzená cesta bola zablokovaná. Je to ako keby ste si dali pri hnačke do zadku štupel 😀

Ak si dáte pod pazuchu prírodný deodorant, ktorý si za 5 minút vyrobíte doma, vaše póry to neupchá, budete sa normálne potiť pod pazuchou, ale nebudete smrdieť. Pazuchy plnia svoju funkciu.

Prírodný recept ma naučila kamarátka, ale je bežne dostupný i na internete. Na sporáku zohrejete v malej miske lyžicu kokosového oleja + lyžicu bambuckého masla (mám ho s vôňou pomaranču) + lyžicu sódy bikarbóny – jeden z najväčší zázrakov za 0,30€, ktoré tu máme. Tie lyžice dávam tak od oka, aby to nebolo riedke ani moc husté, zmixujem to, miešam ako divý, kým sa tá sóda nerozpustí. Vypnem sporák, prelejem do nádoby, do rána to stuhne a môžem sa mazať.

soda bikarbonaZo sódy bikarbóny som si robil už aj zubnú pastu a sóda je perfektná aj do kúpeľa. Okrem toho, že odstraňuje pachy z tela, je to dokonalý píling, vyťahuje chrípku i angínu, pomáha pri reume, psoriáze, exzémoch, žalúdočných ťažkostiach, zbaví vás únavy, doslova vás po psychickej stránke vypne a dožičí relax a kľud.

Ak si na ekzémy, celkovo na pokožku cpeme rôzne krémy, mastičky, skutočný problém zatláčame späť do tela. Nepochopili sme, prečo ten daný problém na pokožke máme a tým, že ho krémom zatlačíme späť, vyrazí von niekde inde.

Každou chorobou, hocičím, čo sa ukazuje na našom tele, len nám naše vnútro, naše srdiečko dáva najavo, že niečo nie je v poriadku. Niečo sme niekde zatlačili hlboko v sebe a teraz to vyráža von vo forme ekzémov, akné, alergií, psoriáz a podobne.

Úplne stačí taká prkotina, že vás ako dieťa rodičia do niečoho tlačili, čo išlo proti vám, čo ste nechceli robiť a tá detská dušička si takto sama urobila obrannú líniu. Tým, že dieťa väčšinou nikto nepočúva a všetci naokolo mu vnucujú svoje sny a ideály, môže aj niečo povedať, ale zbytočne.

Takto môže aj niekoľko rokov robiť, čo je proti vôli dieťaťa, potláča to v sebe, hlboko do seba, tým si škodí a všetko sa to iba symbolicky ukazuje na tele.

Telo je ako pavučina, všetko je zo všetkým poprepájané. V duchovných príčinách chorôb som písal, o čom nám hovoria ruky, nohy, krk a tak ďalej.

Prečítať článok: Duchovné príčiny chorôb trošku inak.

Ak sa vám napríklad ekzém vyhodí na rukách, súvisí to s tým ako narábate zo svojim životom. Ste ako keby vo svojej práci z donútenia. Nechcete tam byť. To iba zrkadlí nejakú nevyriešenú situáciu, napríklad z vášho detstva.

A keď si na takýto ekzém na ruke dáme mastičku, zatlačíme tento problém oveľa hlbšie a opäť sa ukáže niekde inde. Ak by sa ukázal na krku, krk hovorí o vzťahoch a nevypovedaných veciach.

Pamätáte si, keď sme si na základnej škole každý rok vyplachovali ústa chlórom? K škole sa doniesli veľké bandasky a každému dieťaťu sa odlialo za pohárik. O tom, ako to ničí zubnú sklovinu, ďasná, asi písať ďalej ani nemusím.

Myslíme si, akými skvelými zubnými pastami s nablýskanými škatuľkami si čistíme zuby a pritom sme iba uverili reklame.

Reklamy sa predbiehajú v tom, kto má lepší výrobok,  obal, škatulku. Veľa krát pozeráme na obal z vonku a úplne zabúdame na to vo vnútri. Hlavne, že je pekný, vyzerá to dobre a hneď uveríme prvému dojmu. A to neplatí iba pri kozmetike 🙂

Stačí sa prejsť po nejakom väčšom nákupnom centre a keď ideme do regálu napríklad so sprchovými šampónmi, vidíme kopu značiek a pritom všetky robia to isté. Väčšinou obal + keď sa k tomu výrobku pridá i reklama v TV, veríme, že je to zdravé a to najlepšie pre nás.

tom-and-jerryJe to iba hra na mačku a myš.

Jerry sa schováva a Tom stále vymýšľa, ako by ju chytil. Niektoré detské rozprávky majú veľmi zlý vplyv na psychický vývoj dieťaťa.

Aaa ak raz pochopíte, že táto manipulácia s mysľou človeka ide úplne od malička, od narodenia, vplyvu spoločnosti, rodičov, učiteľov, detských rozprávok, pesničiek, reklamy, televízie, rádia, všetko čo počujeme od iných, čo sme sa naučili v školách, škôlkach, čo vidíme naším zrakom, stane sa zázrak.

Je to krásne slovo: “Zázrak” “Za-zrak”. Stane sa niečo úžasné, zrazu uvidíte, čo je za zrakom. Zistíte, že čo vidíme ľudskými očami, je iba ilúzia, ktorú nám vštepili iní.

Tak iba toto som vám chcel povedať 🙂

 

O autorovi Radoslav Zárecký


Od roku 2018 pracujem ako sociálny pracovník v Úsmev ako dar a od roku 2019 aj ako Fundraisor - získavam finančné, materiálne zdroje či služby pre naše projekty. Všetky články, ktoré som doteraz napísal a stále píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku.

Pin It on Pinterest

Share This

Ďakujem za zdieľanie

Zdieľaj článok so svojimi priateľmi