+421 915 585 875 radoslav@terapiareiki.sk

Na začiatok by som rád povedal, že žiadne chyby neexistujú. Toľko rokov sa trápite, kvôli chybám, ktoré ste spravili a oni pri tom nie sú.

Tento článok vzniká na základe jedného komentáru od jednej skvelej osôbky a veľmi jej zaňho ďakujem, lebo som pochopil ďalšie veci.

Komentár: „Super článok, ale úplne dokonalé by to bolo keby aj gramatika bola má takej úrovni“.

To, že v tom komentári je tiež „chybička“ som si všimol až neskôr.

Nikto nerobí chyby, lebo žijeme v prítomnosti a v nej robíme všetko najlepšie ako vieme. Nie je to chyba, len ste v danej chvíli robili najlepšie čo ste vedeli.

Nie je čo ľutovať. Iba to prijať, že ste sa vtedy zachovali najlepšie ako ste vedeli.

Mnoho ľudí hovorí, po pár rokoch, mať tento rozum, zachovám sa inak, lepšie. Nespravili by ste to lepšie, spravili by ste to najlepšie ako ste vedeli, v tej danej chvíli, v prítomnosti.

Ľudí, ktorých stretávame, sú našim zrkadlom. To ste asi už isto počuli. Stále stretávame tých istých ľudí, len majú iný kabát (telo).

 

Toto si veľa krát neuvedomujeme, ale zrovná záležitosti, ktoré nemáme vyriešené z nášho detstva, sa nám neustále opakujú. Stávajú sa nám podobné situácie, stretávame podobných ľudí a súčasný partner pije a má presne také isté výbuchy ako mal náš otec.

Stále tí istí ľudia, len majú iný kabát (telo).

Ženy, ktoré nemajú vyriešené vzťahy so svojim otcom, stále priťahujú do svojho života takého istého chlapa ako bol ich otec. Ak napríklad pil a bol agresívny, stále takých istých chlapov budú stretávať, budú len zrkadliť, odrážať, čo nemá človek vyriešené v samom v sebe.

Ak vám otec nedal lásku, nedostanete ju ani od partnera. Otec je prvý chlap v živote ženy. Od neho sa všetko odvíja. Prvý vzor.

Včera som volal s jednou známou a keď som sa jej spýtal, čo jej najviac vadilo na jej otcovi, povedala, že bol mäkký, mama bola generál a nevedel si ani buchnúť do stola a stáť si za svojim. Po ďalšej otázke, ako to má v súčasnom vzťahu, sa v tejto situácii dokonale našla. Ona je generál, muž je mäkký a nevie si rukou ani udrieť do stola.

Všetky nevyriešené veci sa nám stále opakujú. Kým ich neprijmeme, nepochopíme, iba týmto ich dokážeme zastaviť.chyby

Takisto chlapi, ktorí nemajú vyriešený vzťah so svojou mamou, priťahujú k sebe stále tú istú partnerku, ako je ich mama. Ona ju zrkadlí, odráža ju.

Vráťte sa vo svojom vnútri dozadu a pospomínajte na tie všetky nevydarené vzťahy a spomeňte si, čo vás najviac iritovalo na vašej mame, hlavne v detstve. Budete prekvapený, ako to čo vás na nej iritovalo, nájdete aj vo svojich bývalých.

Zo života svojho dobrého kamaráta viem, že keď mal 16 rokov, mal prvý naozajstný vzťah. Po pár mesiacoch mu jeho mama začala hovoriť, že či si to nevšimol, že tancuje tak, ako jeho priateľka píska.

Aby ste to zrkadlenie pochopili:

 

V tej dobe aká bola jeho mama, čo robila ona sama, to ju iritovalo na jeho priateľke. Odrážala ju a to ju štvalo. Pritiahol si takú istú partnerku aká bola jeho mama. Tiež v detstve tancoval ako píska.

Dnes mám čerstvú príhodu. Bol som vonku s ďalšou známou na prechádzke a ona mi hovorí, ako neskutočne ju štve jej švagrina, že aká je falošná, že niečo jej povie a ona to hneď niekde vytára. Túto známu poznám viac a viem, že je taká istá. Narovinu som jej to povedal. Prišlo obrovské uvedomenie u nej a tú falošnosť, ktorú mala v očiach, už tam nebola.

Poďme ešte hlbšie:

Ak bola napríklad v detstve vaša mama generál a všetko za vás vybaví, takú manželku budete mať aj doma. Ok, s malými odchýlkami. Vaše vnútorné dieťa je na takú mamu naštvané, nič mu nedovolí, nič nemôže, nenechá ho ísť svojou vlastnou cestou. A tým pádom budete od svojej ženy očakávať podporu, oporu, ale ona vám ju nemôže dať, lebo ste ju nedostal ani od svojej mami.

Asi ste si všimli, že v článkoch o klientoch často hovorím známi, známa.

Obaľujem to do jedného slova, lebo ste pre mňa všetci známi, moji priatelia. Nerobím rozdieli. Slnko si tiež nevyberá na koho bude svietiť, svieti na všetkých rovnako.

Všetci sme jedno. Jedna energia, iba telá máme iné.energia

Ľudia vymysleli rozdeľovanie alebo že existuje neznámi, cudzí človek, taký nezmysel.

Keď som pracoval 4 roky ako realitný maklér, dosť som fungoval na Facebooku. Mal som cca 888 priateľov a všetkých som mal rozdelených na známi, priateľia, priatelia okrem známi. Triedil som, čo komu pošlem. Osobné fotky uvidia iba priatelia, články o nehnuteľnostiach iba známi.

Teraz mám iba priateľov.

Možno vás napadne, že predsa henten hajzel, čo mi tak ublížil nemôže byť môj priateľ. Je málo ľudí, ktorí mali možnosť v živote pochopiť a naplno precítiť vo svojom srdci, že naši najväčší nepriatelia, sú našimi skutočnými priateľmi.

Vďaka nim rastieme.

Určite ste počuli, že si pred narodením vyberáme rodičov, miesto, kde sa narodíme, prosto vhodné miesto pre skúsenosť, pre ktorú sem ideme.

A tak isto si vyberáme svojich nepriateľov. Tam “hore” to nie sú nepriatelia. Tu na zemi sme oklamaní spoločnosťou a neustálym rozdeľovaním. Sú to naši najbližší, spriaznené duše, tí, ktorí nás najviac milujú, lebo iba tí nás vedia a môžu najviac zraniť. Od človeka, ktorý je najbližšie vášmu srdcu, tá zrada od neho bolí najviac. Ak by vás zradil nový kolega v práci, vklude to prekusnete.

Preto sa i vraví, že najviac zradí ten najbližší. Je to prosté a som rád, že vám to už dáva väčší zmysel.

Poďakujte svojim nepriateľom, sú to ľudia, ktorí vás najviac posunuli. Vo väčšine prípadov, tým, že vám niekto blízky v tomto živote ublížil, ide o karmu, splatenie dlhu, vracia sa vám to, čo ste tomu dotyčnému spravili vy v minulom živote.

Raz mi kamoška hovorila: „Ten chlap ma tak naštval“.

Uvedomte si: Nikdy v živote vás nemôže nikto nahnevať.

Nahneváte sa jedine sami, lebo sa tá situácia dotkla niečoho vo vašom vnútri, čo nemáte sami vyriešené.

Niekto vás nahnevá? Nie, vy sami sa nahneváte. A vtedy v tom hneve, spýtajte sa sami seba, prečo sa hnevám? Čo mi táto situácia ukazuje? Čo mi zrkadlí? Čo nemám vyriešené?

Ak si toto uvedomíte, začnete sa na mnoho vecí pozerať inými očami.

Keď som pracoval v hoteli, mal som tam jednu kolegyňu, ktorá sa ma všetko pýtala 100 krát. Liezlo mi to na nervy a v duchu som si povedal, jaaaj, všetko jej musím opakovať 100x. Hneď prišlo uvedomenie a zistil som, že mi to len odrážalo nevyriešenú situáciu z môjho detsva. Ako som si to uvedomil a prijal, pochopil som, že mi otec musel všetko opakovať 100x. Kolegyňa ma prestala iritovať a stali sa z nás dobrí kamaráti.

Ako náhle sa vyrieši tá vec v zárodku, kde vznikla, už sa vám to nebude mať na čom a na kom ukazovať. Uzdravíte tu situáciu raz a navždy.

Ak vám niekto povie, že na vás nie je spoľahnutie, nenahneval vás tento človek. Vy sám. Iba vám to odráža trhlinu vo vašej ubolenej dušičke. Možno ste to počúvali celé detstvo od svojho otca a vždy, keď vám to niekto povie, zažehnie to vo vás plameň hnevu.

Čo s tým?

Prijmite to, že vám to povedal. Jemu to povedal jeho otec a takto stále sa to posúva z generácie na generáciu, kým to jeden uvedomelý človek nezastaví.

 

PS: ak niekoho irituje “chybička” v texte, iba to odráža niečo nespracované v jeho vnútri. Možno zrovna v detstve rodičia furt poukazovali nato, aké chyby robí dieťa, stále mu všetpovali, to je dobré a to zlé, nenechali ho rozhodnúť samé a ono o pár rokov, v dospelosti túto nespracovanú vec v samom sebe, samej sebe, posúva ďalej. Robí to nevedome. Stačí to pochopiť, uvedomiť si to a už sa nikdy nezastaví nad tým, že namiesto z je s 🙂

Na dnes stačilo…

 

Dôležité: Nie so všetkými článkami, alebo niektorými jeho časťami, ktoré som napísal, sa v súčasnosti stotožňujem. Je to tým, že sa vnútorne vyvíjam a posúvam ďalej. Sú tu ponechané pre tých, ktorí sú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia ako som bol ja, keď som ich písal.

O autorovi Radoslav Zárecký


Od roku 2018 pracujem ako sociálny pracovník v Úsmev ako dar a od roku 2019 aj ako Fundraisor - získavam finančné, materiálne zdroje či služby pre naše projekty. Všetky články, ktoré som doteraz napísal a stále píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku.

Pin It on Pinterest

Share This

Ďakujem za zdieľanie

Zdieľaj článok so svojimi priateľmi