+421 915 585 875 radoslav@terapiareiki.sk

V prvom článku som písal o rôznych príčinách, utlmovaní bolesti a počúvaní svojho vnútorného hlasu. Vďaka pozitívnemu ohlasu a mnoho zdieľaniam na Facebooku som sa rozhodol, že v tom budem pokračovať. Bližšie sa pozrieme na duševné príčiny chorôb, povieme si ako choroba dáva o sebe vedieť predom formou signálov, znamení. Ako sa dokážeme sami uzdraviť, pochopením, odpustením a opäť sa rozpíšem o jednotlivých chorobách a ich príčinách.

Opäť píšem mimo abecedného poradia, ale aj tak začneme áčkom 🙂

Astmou začínajú najviac trpieť deti, tínedžeri a prenášajú si to veľa krát do dospelosti. O tabletkách a potláčaní príznakov už písať nemusím, v prvom článku sme si to vysvetlili. Rodičia by spravili pre svoje dieťa hocičo, dokonca by za ňho aj dýchali. Astma vzniká z veľkého strachu rodičov o dieťa. Najčastejšie matky. Tak sa o neho boja, že by ho najradšej stále držali v objatí, pritlačeného na hrudi, v bezpečí a tým ho dusia. Má problém sa nadýchnuť.

Cukrovka – toľko ľudí ju má, starších a už aj veľa mladých ľudí. Ľuďom chýba sladkosť života a umelo si ju dopĺňajú formou inzulínu. Sladkosť života sú objatia, bozky, slová lásky od rodičov k deťom, partnerom, manželov, ako ľúbim ťa, milujem ťa, mám ťa rád. Ďakujem, že si. Si ten najlepší človek akého som kedy stretol. Som na teba hrdá. Som na teba pyšný. Si skvelý syn, si úžasná dcéra. Slová vďaky. Kedy ste naposledy povedali svojim rodičom, že ich ľúbite? Poďakovali im zato, ako vás vychovali. Kedy ste sa naposledy objali. Objatia sú liečivé, bozky sú liečivé, slová vďaky sú liečivé. Láska lieči.

Raz som čítal: “Správna modlitba totiž nie je prosbou, ale vyjadrením vďačnosti.”

Predtým, než nás ZASTAVÍ nejaká vážna choroba, dostávame veľmi veľa znamení, signálov, že máme spomaliť. Znamenia sa tak isto premietajú na tele ako film na plátno. Ak sa niekto moc naháňa v živote, nejde správnym smerom, nerobí v živote to, s čím sem prišiel, prvé signály sa ukazujú tak, že raz za čas vrazí do dverí, do zárubne, potkne sa, i o vlastnú nohu.

chripka

Ak nespomaľuje, prichádza chrípka. Preto je pri nej najlepšie zaľahnúť do postele. Telo si pýta oddych. Veľa krát robíme presný opak. Smer lekáreň, nadopovať sa tabletkami, aby sme boli ďalší deň fit a pokračujeme zase v naháňačke. Za peniazmi, lepším autom, lepším domom, všetkými možnými materiálnymi výdobytkami a pritom je toto celé iba ilúzia za ktorou sa ženieme.

Môže vás zastaviť chrípka, angína, choroby horných/dolných dýchacích ciest, hocičo, aby si telo na chvíľu oddýchlo.

Ak sa človek stále burcuje do aktivít a nevníma signály, prichádzajú väčšie signály. Úrazy, ako zlomená ruka, noha, vykĺbenie. Rôzne choroby: poruchy pečene, sleziny, žlčníkové kamene, bolesti brucha, žalúdočné vredy, atď. Nehody, ako sa vraví nehody, nie sú náhody, písal som o tom prvý článok na tejto stránke. Človek si môže sa nehodu sám, i keď doňho narazil niekto iný. Sám si to pritiahol, svojim myslením, konaním, postojmi.

Otvoriť článok: Nehody ani ochorenia nie sú náhody.

A keď ani to nestačí, takéto signály, na rade sú zápaly, oveľa vážnejšie problémy. A keď človek stále nechápe, nerozumie signálom, tomu, čo mu chcú povedať, stále má to isté myslenie, postoje k sebe, k životu, prichádza predposledné štádium, výstražný prst, varovanie: vážna choroba napríklad vo forme rakoviny, aids, nádorov, depresie, mentálne, telesné postihnutia, slepota, hluchota, hromadné katastrofy, úrazy s trvalými následkami.

Keď to príde do tohto štádia, chceme vyzdravieť hneď, akoby šibnutím čarovného prútika. Sme ochotný spraviť všetko, aby sme vyzdraveli. Vymenili by sme zato všetky peniaze, kvôli ktorým sme sa toľko naháňali.

Len kvôli jednému jedinému pocitu a tým je ZDRAVIE.

Ako sa vraví, netreba plakať nad rozliatym mliekom. Treba to prijať, už sa to stalo. Toľko signálov som dostal v rokoch 2015/2016 a vôbec som ich nevnímal. Za 3 mesiace som mal chrípku 6 krát. 6 krát som bol v lekárni a naháňal sa ďalej. Neobviňujte sa zato, že ste sa toľko naháňali a načo to bolo dobré. V tej danej chvíli ste robili, to čo ste najlepšie vedeli.

Poďakujte chorobe, že vás včas zastavila. Prichádza vaša nová šanca na život po akom ste vždy túžili. Časom, ak prídete sami k sebe, pochopíte, prečo vy a prečo vám sa to stalo, zistíte, že to najhoršie čo vás v živote stretlo, je to najlepšie čo vás kedy mohlo stretnúť.

Veľmi pomôže ak sa prestanete ľutovať, lebo ak sa človek ľutuje, trpí ešte viac a sám seba ešte viac potápa. Ťahá vás to dole.

Ľudia, ktorí trpia, majú bolesti, radi o tom rozprávajú iným, lebo chcú, aby ich ľutovali. Oni z tej ľútosti žijú, dáva im to viac energie hovoriť o bolestiach ešte viac. Neľutujte iných a ani seba. Ak chcete druhému pomôcť, majte s ním súcit, ale nie ľútosť.

Uzdraviť sa zo dňa na deň nejde. Nefunguje to tak. Ak dostávame signály napríklad 5 rokov a potom nás to skolí, trvá nejaký čas, kým sa dostaneme späť ku zdraviu. Na internete píšu rôzne nezmysly, napríklad, že to trvá polovicu času, odkedy u človeka choroba prepukla. Tieto reči dajte bokom. Išiel som cca 20 rokov nesprávnym smerom a nedostával som sa z depresie 10 rokov, ale 1 rok a pár mesiacov. Je to proces a u každého je to individuálne.

Najlepšie to vysvetlím asi takto:

príčiny chorôbCibuľa – nie to nie je choroba. Človek je ako cibuľa. Veľká s kopec slupkami i vrchnou šupkou s trochou hliny. Človek, resp. to nevinné, čisté dieťa, tabula rasa – nepopísaná doska, ktorým sme boli každý jeden z nás, áno aj vy :),  je ten stred cibule, to malé svetlé jadro. A tým ako nás formovala spoločnosť, rodičia, učitelia, kamaráti, sme si okolo seba vytvorili rôzne masky, obranu, slupky cibule.

Samozrejme cibula ide ošúpať aj celá naraz, ale keď to prirovnáme k človeku, ten by tú bolesť ošúpavania svojich masiek, obrany, naraz nezvládol. Ak sa chceme uzdraviť z hocijakej choroby, musíme dávať slupky cibule dole postupne. Jednu po druhej. Vyriešenie jednej traumy z detstva, nás pustí k druhej slupke, tá k tretej až kým dôjdeme k jadru. K nám samých. K svetlu.

bolesť ramenaZa problémom s ramenom býva často ovládanie druhých. Časté zákazy, príkazy. Môžu tŕpnuť i prsty, bolieť celá ruka. Ak chceme niekomu niečo prikázať, ukazujeme gesto celou rukou, ale celú ruku ovláda ramenný kĺb. Najčastejšie sme príkazy, zákazy počúvali od rodičov. Ľavá strana ľudského tela hovorí o mužoch, problém s mužom z minulosti, alebo nami samými, pravá strana so ženami.

Žlčníkové kamene hovoria o vzťahoch, pocity krivdy, neodpustenia.

Alergie – kto to kedy videl, aby mal živý ľudský tvor alergiu na topole. Ako môže mať človek alergiu na prírodu, z ktorej pochádza. Alergia a je jedno aká, je iba obranná reakcia tela.

7 rokov som trpel chronickou žihľavkou, jej prejavy boli hrubé červené bodky po celom tele a neskutočne svrbeli. Spúšťalo ju teplo. Všetky situácie, kde som prišiel do kontaktu s teplom, som bol obsypaný od hora až dole a škriabal som sa ako zmyslov zbavený. Stačil vstup do vyhriatého autobusu, obchodu, milovanie, cvičenie, behanie. Nemohol som si poriadne užívať život 😀

Ak vás zaujíma ako som pochopil príčinu, aký mechanizmus je za každou alergiou a jedným uvedomením zmizla žihľavka raz a navždy, môžete si ju prečítať tu: OTVORIŤ ČLÁNOK.

Ak máte hnačky, tak sa dobre vykakajte. Vaše telo sa čistí, alebo sa potrebuje očistiť. Nezastavujte to tabletkami, lebo vám to bude v črevách hniť. Ak ste poslednú dobu riešili niečo ťažké, silné, tak to proste vami musí prejsť, niečo sa uvoľnilo a musí to ísť von.

Ak máte zácpu/zápchu, nikdy neviem, čo mám povedať, keď som v zápche/zácpe na diaľnici 🙂 No ak ju máte, tak nespracované veci držíte v sebe. Veci, čo majú ísť von, nejdú. Príjimite, čo sa stalo, škodíte len sami sebe a uvidíte ako to pôjde hneď von. Je zbytočné nadávať na diaľnici, že človek je, vieme kde. Je tam a basta, nič s tým nespraví. Treba to prijať.

Kŕčové žily hovoria o stagnácii v živote, stojíme na jednom mieste, nehýbeme sa dopredu. Vhodná liečba je pijavicou lekárskou, ktorá z hrubých žíl spraví úplne tenké, nohy nebudú tak bolieť, ale skutočné uzdravenie nôh prichádza pohnutím sa dopredu.

 

Ľudia, ktorí moc myslia, majú sklerózu multiplex. Milión myšlienok v hlave, nevedia vypnúť, stále ich šrotujú, až sa mozog začne prehrievať. Skleróza napadá mozog, keď sa prehreje. Z mozgu idú impulzy priamo do tela, cez miechu, nervový systém. Je to prepojené.

Dlho som veril tomu, že za akné je puberta. Nikdy mi nešlo do hlavy, prečo moji spolužiaci nemajú obsypanú tvár bielymi a čiernymi bodkami. Vredy, jebáky, bodky, ako všemožne sme ich volali sa ukazujú symbolicky na miestach, kde nemáme niečo v poriadku. Na tvári tak ako na chodidle, či ruke, sú akupresúrne body tela, miesta, ktoré patria obličkám, pečeni, slezine a tak ďalej. Napríklad človeka, ktorý nepije vodu a má niečo s obličkami spoznáte podľa kruhov pod očami.

akupresurne body na tvari

Akné sú o potláčaných veciach hlavne z detstva. Potláčaný hnev, strach. V našom vnútri sa to kopí a kopí, sme ako sopka, ktorá raz vybuchne. Niekde sa to potláčanie musí prejaviť. Na našej tvári, chrbte, krku, hocikde. Každý orgán súvisí s nejakou emóciou.

Tým, že si na tvár cpeme krémy, vraciame problém späť do tela. Tak isto to funguje aj s herpesom. Takto sa prejaví vnútorná horúčka, máme zastaviť, prejavil sa na ústach, s ktorými komunikujeme. Možno tam máme niečo nevypovedané.

Ak si na herpes dávame mastičku, skutočný problém zatláčame späť do tela. Telo má samo liečiacu schopnosť, ale boli sme naučený spoločnosťou, lekármi, že sa vždy musíme niečím mazať a niečím utlmovať.

Telo si s tým poradí samé, prosto to len nechajte tak.

Kamarát mal cez 3 roky ekzém na strednom prste pravej ruky. V prvej časti tohto článku sme si povedali, že stredný prst je hnev a pravá ruka žena. Ako si uvedomil, že sa stále hnevá na bývalú partnerku, o ktorej si myslel, že jej odpustil a už to nemusí riešiť, v tom okamihu ním prešla riadna dávka energie. Odpustil hlavou, ale nie srdcom. Obyčajné uvedomenie robí zázraky. Ďalší deň mi volal, že ekzém zmizol o 50%. O pár dní po ekzéme ani stopy.

Ďalšia známa mala silné bolesti ľavého bedrového kĺbu a ľavého kolena. Celé jej to tŕplo a bolelo ju to. Bedrové kĺby súvisia s rodičmi, kolená so súrodencami/partnermi. Ľavá strana ľudského tela hovorí o mužoch. Po chvíľkovou rozprávaní pani povedala, že jej otec má konflikt s jej bratom a v tom si uvedomila, ako ju to trápi. Nikto si nepraje mať konflikty vo vlastnej rodine. Po prijatí a uvedomení si, že je to ich život a musia si to vyriešiť jedine sami, jej prešla husacia koža po tele a ďalší deň mi zavolala, že bolesť zmizla.

Ďalším dôležitým bodom na ceste uzdravenia je karma a minulé životy.

Nejde o to, či tomu veríte alebo neveríte, ono sa to deje. Každý sme sa svoje životy boli všetkým a ak sme minulý život, ktorý vplýva na tento, niekomu ublížili, tento život bude ublížené nám. To, že niekoho fascinujú napríklad historické filmy, hrady, zámky, len mu to ukazuje, že tam v minulých životoch žil. Často i v snoch sa môžeme do nich vracať.

Príčina a následok. Deje sa to neustále. Každá akcia vyvolá reakciu, ako už povedal aj Albert Einstein.

O tomto budem písať samostatný článok, lebo nestačí si iba uvedomiť, čo ste boli alebo robili v minulom živote. Treba tu veľké pochopenie a odpustenie. Pri mojich silných depresiách, úzkostiach, migrénach bolo ústredný a hlavný bod programu vrátenie sa do niektorých mojich minulých životov a hlavne do toho, ktorý karmicky najviac vplýva na tento, ktorý žijem.

To je aj dôvod, prečo zomierajú malé deti na rôzne ťažké choroby alebo sa rodia z postihnutiami. Je za tým minulý život. Duša prišla splatiť, to čo napáchala v minulom živote. Pred narodením si tento život vyberá, dokonca i rodičov, vie do čoho ide.

Ak sme chorý, často hovoríme: “Keď budem zdravý, zmením to a to.”

Takto to nefunguje. Všetky zmeny treba robiť počas choroby, počas bolesti. Iba bolesť nás donúti konať. Keď je človek zdravý, je pohodlný a darebný niečo robiť. Keď nepočúvame signály, znamenia ako zdravý, zastaví nás choroba.

Zmena myslenia a postojov k sebe i k životu. Uzdravenie starých tráum z detstva, dospievania, zo súčasného života. Pochopenie minulého života. Všetko toto a mnoho viac je dôležité na ceste k samému sebe. Kto ste a s čím ste sem prišli. K nevinnosti, čistote, k tomu dieťaťu v nás samých.

Stačí sa pozrieť na starších ľudí. Veľa z nich sú ako malé deti. V dospelosti zabudli na to dieťa v sebe. Iba sa naháňali, prestali sa tešiť zo života, nahlas sa smiať, plakať, tancovať, stavať domčeky z piesku, prosto žiť. V starobe prichádzajú rôzne demencie, ktoré človeka opäť vracajú do detstva. Inak to nejde, inak by sa tam človek nikdy nevrátil. Človek, ktorý v dospelosti opäť našiel dieťa v sebe, nemusí v starobe nosiť plienky.

Už Ježiš hovoril, že do kráľovstva nebeského sa dostanete iba ak budete ako malé deti. Kráľovstvo nebeské nie je nikde vonku, na oblakoch, v nebi ako sa niekde píše, ale je v našom srdci, nosíme si ho stále so sebou. Ako malé deti, čiže sami sebou, spontánny, na nič sa nehrajeme, nemáme žiadne masky, nehráme sa, že sme niečo viac. Keď budete opäť ako malé deti, iba vtedy sa vrátite k samým sebe, zistíme kto sme a s čím sme sem prišli. Vtedy prichádza skutočné uzdravenie.

Počúvajme signály a znamenia, ktoré nám chodia do cesty. Je to ako prevencia, keď včas pochopíme znamenia, choroba nemusí vôbec prísť, uzdravíme ju na pol ceste.

Medzi ďalšie znamenia patria aj:

–  často opakujúce sa čísla, napr. keď vidíte 2-3x za deň 555, znamená to, že prichádza veľká životná zmena. 999 je zase ukončenie niečoho,

– Niekto okolo vás prejde a niečo povie do telefónu a možno to bol zrovna odkaz pre vás,

– pichne vás včela, zakopnete, zalomíte kľúč vo dverách, odtiahnu vám auto, vykradnú vás, niečo stratíte.

Znamení je veľa, sú to slová, myšlienky, pocity, vnemy, situácie, stačí iba počúvať. Nielen ušami, ale i srdcom 🙂

Na dnes stačilo…

PS: odkaz na 1. časť a 3. časť je tu:

Pozrime sa na duchovné príčiny chorôb trošku inak. 1. časť

Duchovné príčiny chorôb – do tretice všetko dobré 🙂 3. časť

 

Dôležité: Nie so všetkými článkami, alebo niektorými jeho časťami, ktoré som napísal, sa v súčasnosti stotožňujem. Je to tým, že sa vnútorne vyvíjam a posúvam ďalej. Sú tu ponechané pre tých, ktorí sú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia ako som bol ja, keď som ich písal.

O autorovi Radoslav Zárecký


Od roku 2018 pracujem ako sociálny pracovník v Úsmev ako dar a od roku 2019 aj ako Fundraisor - získavam finančné, materiálne zdroje či služby pre naše projekty. Všetky články, ktoré som doteraz napísal a stále píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku.

Pin It on Pinterest

Share This

Ďakujem za zdieľanie

Zdieľaj článok so svojimi priateľmi