+421 915 585 875 radoslav@terapiareiki.sk

Som tu opäť so 4. časťou duchovných príčin chorôb, napísaných na 4 strany vo veľkosti A4. Ak často vídate číselnú kombináciu 444, znamená to, že sú s vami anjeli a v danej situácii, ktorú prežívate vás podporujú a sú s vami. Sú tu s nami.

Keď som písal prvú časť, vravel som si, že bude asi aj druhá. Po druhej prišla tretia, ktorú som nazval Duchovné príčiny chorôb – do tretice všetko dobré a tam som si myslel, že som aj skončil. Prišlo ku mne uvedomenie, že bude aj 4. časť a aj ďalšia. Možno sa zmení iba názov článku.

Stále budem písať o príčinách chorôb, pokiaľ zdravotníctvo a táto spoločnosť neprestanú vymýšľať nové choroby. Nové názvy, nové dôsledky, nové príčiny.

Ide mi o vaše uvedomenie. Za všetky choroby si môžeme my sami. Nie je to o viere. Viera je výmysel. Istoty sú výmysel. Ak chcete raz skutočne otvoriť oči a vidieť veci, ktoré nie sú dostupné našim fyzickým zrakom, nazrieť do seba, kto v skutočnosti sme, uzdraviť sa z ľahších i ťažkých chorôb, mali by sme plne prijať zodpovednosť za naše zdravie.

Ako náhle človek ochorie, odovzdáva zodpovednosť za svoje zdravie niekomu inému, najčastejšie doktorovi, i farárovi. Neznámemu človeku, ktorý o vás nevie ani mäkké fň, nezaujíma ho váš zdravotný stav, lebo má dosť svojich vlastných problémov. Vypočuje vás, cítite sa lepšie a v domnení, že vás vylieči, papáte tabletky ako lentilky.

Zodpovednosť za naše zdravie máme iba my sami. Nikto iní. Ak raz odovzdáte zodpovednosť niekomu inému, nikdy sa neuzdravíme. Žiadny doktor ešte v histórii zdravotníctva nikdy nikoho neuzdravil. Mohol ho akurát vyliečiť, cez lieky.

Uzdravenie a vyliečenie sú podobné slová, ale naprosto odlišné. Uzdravenie je od slova zdravie. Keď získate svoje zdravie späť, ste zdravý. Keď sa vyliečite, od slova liečiť, lieky, neuzdravíte sa. Akurát chodíte stále do lekárne. Dôsledky bolesti, ktoré sa vám ukazujú na tele ako bolesti hlavy, kolena, zápaly, depresie, rakovinu a tak ďalej iba zatlačíte hlbšie do tela. Utlmíte to. A ono sa to časom vráti.

Chemoterapia pri rakovine ničí škodlivé látky v tele ale i tie zdravé. Je to svinstvo páchané na človeku. Ak sa človek utlmí chemoterapiou, rakovina sa opäť vráti v oveľa väčšej sile. Potrebujete pochopiť, prečo rakovina prišla. Prečo požiera vaše telo? Čo vás žerie? Kvôli čomu neviete dobre spať? Za rakovinou sú neutíchajúce rany, krivdy, pocity viny, bolestivé situácie a neodpustenie. Príjimite, čo sa vám stalo, uvedomte si to a zakývajte rakovine bielou servítkou na rozlúčku.

Mnoho ľudí verí, že lieky ich uzdravia, hlavne v začiatkoch ochorenia. Po niekoľko ročnom užívaní už zabudli na nejakú vieru, lebo z užívania sa stal zvyk.

A ako sa vraví: “Zvyk je železná košeľa”.

Od slova zvyk vzniklo slovo odvykačka. Zvykačka – odvykačka. Ak chcete zmeniť hocijaký zvyk, mali by ste vydržať v tej zmene aspoň pár týždňov. Vtedy sa z toho čo robíte, stane zvyk.

Ešte raz:

Lieky liečia, neuzdravujú. Utlmujú bolesti, dôsledky, skutočné príčiny chorôb. Týmto utlmením nemá človek chuť robiť zmeny vo svojom živote, ktoré po vás choroba chce. Choroba nás liekyzastaví, lebo chce zmenu. Idete zlým smerom a na znamenia, signály, ako som písal v 3. časti, nereagujeme.

Ak sa utlmíme liekmi, budeme sa cítiť lepšie, ale ako náhle sa cítime lepšie, nikdy nespravíme žiadnu zmenu. Bol som taký istý. Zdravý a darebný. Chorý a robil som všetky možné zmeny, aby som bol konečne zdravý.

Ak sú bolesti veľmi silné a cítite, že to fakt nezvládate, že to nedávate, jedzte ich, počúvajte svoje srdce, svoju intuíciu. Možno zrovná vo vašej životnej ceste je jedenie liekov a cez ne ku vám príde uvedomenie, kto ste a s čím ste sem prišiel, aký je váš dar.

Ak začnete jesť lieky alebo ich už jete, neobviňujte sa, že ste boli slabý, nevedomí a podobne. V danej chvíli ste robili najlepšie čo ste vedeli. A ako popri papaní liekov riešite svoj život, svoje traumy, minulosť, prijímate, čo sa vám stalo, odpúšťate ľuďom, ktorí vám ublížili, i sami sebe, všetko postupne, čoskoro prídete do štádia, kedy lieky vysadíte a už nikdy ich nebudete musieť brať.

Opäť ste sa vrátili k sebe, k sebe samým. K svetlu. K nevinnosti. K láske. K čistote. K tomu dieťaťu, ktoré si celý čas nosíme v sebe. Naše vnútorné dieťa bolo zničené vplyvom spoločnosti a tým ako sme boli vychovávaní.

To je účel nášho života. Vrátiť sa domov. Byť sám sebou. Na nič sa nehrať, odhodiť všetky masky. Byť opäť ako malé dieťa.

Stačí sa iba zobudiť zo sna v ktorom žijeme. Celé je to ilúzia.

Ak sa chceme zobudiť, musíme zabudnúť na všetko, čo sme sa doteraz naučili, čo sme čítali alebo niekde počuli. Pochybujte o všetkom, počúvajte svoje srdce, dôverujte mu, ono vraví pravdu. V ňom sú ukryté všetky odpovede. Takto funguje i veštenie z kariet.

Všetky odpovede máme vo svojom srdci, ale niekedy ich nevieme odtiaľ vybrať a zrovná veštecké karty nám pomáhajú s vyťahovaním odpovedí z nášho srdca…

Prečo sú ľudia žiarliví?

Mnoho mladých ľudí je žiarlivých. Všetko si to nesú z domu. Dieťa všetko vníma, od malička. A keď vidí, že vzťah rodičov je ako v klietke, bez voľnosti, slobody, prichádza žiarlivosť. Je s tým úzko spojená majetníckosť vo vzťahu. Partner si myslí, že ten druhý je jeho majetok. Môže si s ním robiť čo chce.

Pozrime sa na mnoho mladých párov, poznajú sa ledva dva tri mesiace a už muž kľačí a pýta sa ženy: Vezmeš si ma? Chce ju vlastniť, aby bola len jeho, nikoho iného. Mnoho vzťahov sú ako v klietke a pritom si to neuvedomujú. Môj posledný 7 ročný vzťah bol takýmto príkladom, takisto ako v klietke a všetko som bral ako samozrejmosť. Vzdialil som sa pokore, vďačnosti.

Iba spoločnosť mohla vymyslieť taký nezmysel ako: “Kto nežiarli, nemiluje”.žiarlivosť

Je to manipulácia ľudskej mysle. Ľudia tomu uverili a stále to opakujú dokolečka. Uverili tomu, čo niekto povedal, preto som písal, že ak sa chcete raz vrátiť k samým sebe, byť opäť ako malé dieťa, potrebujete zabudnúť na všetky tieto nezmysly.

Žiarlivosť nemá nič spoločné s láskou. Láska je o slobode.

Ak chce partner niekam ísť sám, dajme mu slobodu, nech ide. Keď chce byť sám, nech je. Chce ísť na diskotéku s priateľmi, nech ide. Keď chce ísť von s bývalým, nech ide. Skutočný vzťah plný lásky, porozumenia, opory nie je o vtáčikovi v klietke.

A čo agresivita?

Za agresivitou je potlačený hnev. A ten treba dať von, nedržať ho v sebe. Že chlapy neplačú?

.Tak ako je sprcha očista tela z vonka, slzy sú očista tela zvnútra.

Po sprche sa cítite svieži, po vyplakaní akoby spadlo 200kg. Plač je prirodzený. Zbožňujem plakať, je to očista môjho vnútra, ktorá sprevádza každé veľké uvedomenie, ktoré mnou prechádza, keď na niečo prídem.

Mnoho krát, keď sa rozprávam s ľuďmi a príde u nich k veľkému uvedomeniu, i vtedy sa snažia potláčať slzy. Treba ich pustiť 🙂

Ak toho veľa potláčame, potom máme vredy na tvári, na chrbte, na ramenách, alergie od výmyslu sveta, ekzémy, psoriázy a rôzne ďalšie reakcie.

Človek je ako sopka. Ona tiež nevybuchne len tak zrazu. Dlho sa to tam zbiera a keď vznikne pretlak, doslova to vystrelí a láva ničí všetko naokolo.potlaceny hnev

Láva je náš potláčaný hnev, ktorý sa dostal na povrch. Ničí nás zvnútra a ničí všetko a všetkých, s ktorými prichádzame do styku. Mnoho mužov bije svoje ženy, agresivitu si vybíja cez nich a cez svoje deti.

Keď som študoval sociálnu prácu, jedna spolužiačka mi povedala, že jej bývalý ju naháňal so sekerou v ruke po dome. Áno až takto ďaleko to môže zájsť a ešte ďalej.

Novodobý spôsob ako tlmiť agresivitu je hranie počítačových hier, hlavne strielačiek.

V dobe, keď som hrával počítačové hry, hlavne strielačky, som pár krát pri komunikácii s niekým o hrách použil túto vetu: Dnes si zahrám, postrieľam pár ľudí a hneď sa cítim kľudnejší.

Počítačové hry sú ako filter. Ak máme v sebe agresivitu, hnev, automaticky si k sebe priťahujeme podobné situácie, ktoré sú totožné s touto frekvenciou.

Hry sú únik z reality. V hrách sa kradne, zabíja, rozbíja, kradnú autá, všetko, čo si vyžaduje agresivitu.

Hry neuzdravujú, oni skutočný problém, prečo sa v človeku agresivita prejavuje, zatláčajú ešte hlbšie.

Agresivita je z hnevu, na niekoho sa hneváme, najčastejšie z detstva. A keď to neriešime, rastie to. A každá jedná situácia, ktorá je spojená s hnevom, to zatláča ešte hlbšie a keď to vystrelí, má to ničivé následky.

Nedávno mi kamarátka hovorila, že ona hrávala iba hry, kde vedela dopredu, že vyhrá. Je veľmi uvedomelá a vzápätí sa ma spýtala: “Znamená to, že neviem prehrávať?”

Ďakujem, že čítate tento článok. Ďakujem za komentáre a hlavne za zdieľania, že sa tieto články šíria ďalej. Ďakujem.

Vďačnosť je najväčšia cnosť. Mnoho ľudí sa modlí a prosí boha o zdravie, lepší príjem, lepšiu manželku, poslušnejšieho manžela, o šťastie, lásku a kopec ďalších vecí. Ich problém je, že prosia. Sú ako žobráci.

Zabudli sme ďakovať za to, čo už máme, za to, čo sa nám dostáva.

Nič nie samozrejmosť. Poďakujte dnes svojej žene za skvelú večeru. Poďakujte svojmu mužovi, že si po sebe umyl riad. Poďakujte svojim rodičom, ako vás vychovali, robili najlepšie, čo vedeli. Poďakujte svojim deťom, že vám prinášajú úsmev do života. Poďakujte svojim kamarátom, že sa môžete komu zdôveriť. Poďakujte svojmu psovi, ktorý sa na vás vždy teší, keď prídete z práce domov.

vďačnosť

Správna modlitba nemá s prosením nič spoločné. S vyjadrením vďačnosti za to, čo máme, si do svojho života pritiahneme ešte viac. Úprimnej vďačnosti, priamo zo štvrtej čakry, z nášho srdca.

Ďakujem

PS: odkazy na všetky časti tu:

Duchovné príčiny chorôb trošku inak. 1.časť

Pohľad na duševné príčiny chorôb trošku inak. 2. časť

Do tretice všetko dobré. 3. časť

 

Dôležité: Nie so všetkými článkami, ktoré som napísal, sa v súčasnosti stotožňujem. Je to tým, že sa vnútorne vyvíjam a posúvam ďalej. Sú tu ponechané pre tých, ktorí sú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia ako som bol ja, keď som ich písal.

O autorovi Radoslav Zárecký


Od roku 2018 pracujem ako sociálny pracovník v Úsmev ako dar a od roku 2019 aj ako Fundraisor - získavam finančné, materiálne zdroje či služby pre naše projekty. Všetky články, ktoré som doteraz napísal a stále píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku.

Pin It on Pinterest

Share This

Ďakujem za zdieľanie

Zdieľaj článok so svojimi priateľmi