+421 915 585 875 radoslav@terapiareiki.sk

V prvých dvoch článkoch duševné a duchovné príčiny chorôb sme sa pozreli na rôzne príčiny, ako ku nám prichádzajú formou znamení, signálov, aké je dôležité prijatie, pochopenie i odpustenie. Trošku o karme i minulých životoch. A dnes v tom pokračujem 🙂

Na úvod by som rád povedal, že žiadne názvy chorôb a choroby samotné neexistujú. Sú to len vymyslené frázy zdravotníctva pre lepšiu orientáciu. Odpozorovali, ktoré príznaky sa spolu stretávajú najčastejšie a obalili ich do slov ako depresia, rakovina, skleróza, osteoporóza, aids a tak ďalej.

Je možné, že sa ma spýtate na nejakú chorobu a absolútne nebudem tušiť, čo je to zač. Je to iba vymyslený názov, ktorý musím gúgliť po internete, aby som pochopil o čom je reč. Mňa zaujíma, čo vám táto choroba spôsobuje, ako vás obmedzuje a čo je na nej najhoršie.

Takýmto rozhovorom dokážeme prísť na veľa vecí, blokov, tráum, ktoré vám spôsobujú problémy v súčasnosti. Vaše pocity povedia viac ako jeden názov na všetko.

Ľudská myseľ funguje tak, že ak vás napríklad začne bolieť hlava a do toho sa pridá búšenie srdca, začneme gúgliť po internete, čo nám to vlastne je. Tam sa môžeme dozvedieť, že tieto dva príznaky má depresia. A zrazu, keď si prečítame, že za depresiou je napríklad aj únava, celková slabosť, úzkosť, tak v tom momente alebo v blízkej chvíli ju máme. Cítime sa unavený, celkovo slabý, s úzkosťou.

Stačí si prečítať nejaký ďalší príznak a myseľ tomu hneď uverí. Všimnite si to.

Táto 3. časť článku vzniká na základe jedného komentáru v 1. časti, kde sa ma jedna pani pýtala na sklerózu multiplex. Zistil som, že som potreboval chvíľu na uvedomenie si prečo prichádza táto choroba i s jej príznakmi.

Ľudia, ktorí moc myslia, majú sklerózu multiplex. Milión myšlienok v hlave, nevedia vypnúť, stále ich šrotujú, až sa mozog začne prehrievať. Skleróza napadá mozog, keď sa prehreje. Z mozgu idú impulzy priamo do tela, cez miechu, nervový systém. Je to prepojené.

Náš chrbát je centrum diania, ukladá sa v ňom všetko za celý náš život. Poznáte tú vetu: “Toľko si si naložil na ten chrbát, na tie ramená”. ? Stačí, ak si chytíte teraz trapézy a zistíte aké ich máte tvrdé, boľavé a preskakujú vám tam hrčky.

Sedavý štýl v práci, v aute a nedostatok pohybu je iba dôsledok, ktorý sa nabaľuje na všetky tie veci, ktoré si na svojom chrbte nesiete už veeeeeeeľa rokov, životov.

Horná časť chrbta súvisí s nenávisťou. Ak čítate na internete podobné články, ako je tento, určite ste počuli, že súvisí s oporou, podporou a láskou.

Láska a nenávisť sú dve strany jednej mince.

Čím skôr si to človek uvedomí, tým lepšie. Stačí sa pozrieť na mnoho manželských párov, ktorí sa na začiatku milovali a pri rozchode sa išli pretrhnúť od hnevu. I rodičov môžete milovať a za niektoré veci nenávidieť. Môžete milovať svojho súrodenca, ale ak začne dostávať viac pozornosti od rodičov ako vy, začnete ho nenávidieť. Láska i nenávisť Idú spolu ruka v ruke.

V hornej časti chrbta máme srdiečko – centrum lásky. Ak sa hneváme, nenávidíme seba, iných za niečo čo nám spravili, nenávidíme boha, že nám vzal blízkeho človeka, naše srdiečko dostáva riadne zabrať. Ak neprichádza pochopenia, prečo sa nám to stalo, prijatie celej situácie, odpustenie, môžeme skončiť s tým prístrojom na baterky.

Ako som už spomínal, krk je o nevypovedaných veciach, o vzťahoch. Spomeňte si, keď chcete niečo niekomu povedať, čo z vás ide ťažšie, ako máte zrazu hrču v hrdle. Tá hrča je taká guča energie, nevypovedané veci. Ľahko príde seknutie v krku, angína, zápal mandlí, hlasivky v ťahu.

Spodná časť chrbta súvisí s financiami, to ste určite už počuli. Je to pravda. Masírovaním v hoteloch v Bratislave sa mi toto niekoľko krát potvrdilo. Klienti mali veľmi často bolesti zrovná v krížoch. Nie pre nedostatok peňazí ale zo strachu, že o ne prídu.

Ľavá strana ľudského tela súvisí s mužmi, pravá strana so ženami.

Jedna klienta si sťažovala na bolesť na ľavej strane krížov. Po objasnení mi povedala, že zrovná rieši vzťah s bývalým mužom a nárokuje si dosť vysokú finančnú sumu od nej. Tým, že ju to vnútri trápi a bojuje s tým, neprijíma to, bolesť sa jej symbolicky ukazuje na danom mieste v tele, ktoré presne s týmto súvisí.

Stredná časť chrbta súvisí s našim stredom. S nami samými. Ste sami sebou? Robíte v živote to čo chcete vy alebo čo vám vštepili iní? Máte sa radi?

Tým, že dieťa v každom z nás sa v živote vychýlilo zo svojho stredu, prišlo o to, kým je, s čím sem prišlo a aké je jeho poslanie v živote. Toto vychýlenie spôsobuje schizofréniu.

Dieťa chce byť niečím a nemôže. Chce byť umelcom, ale vplyvom rodičov, spoločnosti, učiteľov sa mu vštepuje do hlavy, že ako umelec sa neuživí a stane sa napríklad právnikom, lekárom, údržbárom. Ide proti sebe samému. Je ako rozdvojené.

Dedičnosť – rodičia nevedome svojim deťom odovzdávajú to, čo sami dostali. Ako boli oni vychovávaní, tak vychovávali vás a tak isto budete aj vy vychovávať vaše deti.

Ľudia často hovoria: “Ja sa nikdy nebudem chovať tak ako sa choval môj otec. Nikdy nebudem robiť svojim deťom to, čo robila moja mama”. A presne to človek robí, pokiaľ SI TO NEUVEDOMÍ a NEPRÍJME celú tu situáciu, výchovu a všetko čo sa vám stalo. Robili to nevedome, neuvedomovali si to.

Ak vás objímali, budete i vy objímať svoje deti. Ak sa s vami hrali, budete sa s nimi i vy hrať. Ak vás bili, budete ich biť. Ak váš ponižovali a dávali vám pocítiť, že ste nič, nikto, odovzdávate to ďalej.

A takto stále opakujeme tie isté vzorce správanie, z generácie na generáciu. Veľa vzorcov správania je úplne skazených, až z nich behá mráz po chrbte.

Takto funguje dedičnosť.

Ako sa volá ten nemec, ktorý na všetko zabúda? Ľudia, ktorí trpia alzheimerom by tu už najradšej neboli. Zabúdajú, lebo chcú zabudnúť na to všetko, čo prežili. Situácie, ktoré sa im stali, boli veľmi silné, bolestné. Prešli peklom a stále sú v ňom.

Niektorí ľudia uverili, že nebo je niekde na nebesiach a peklo niekde pod zemou. Neuvedomujú si, že oni v ňom žijú tu a teraz.

Ischias – ľudia, ktorí s ním majú problém, so sedacími nervami, neobsedia. Majú strach z budúcnosti, musia stále niečo robiť, snažiť sa, zarábať peniaze. Často vystreľuje bolesť do nôh, tie s tým súvisia, lebo s nimi sa ponáhľame niečo robiť, neobsedíme.

Uvedomte si to. Zastavte sa, sadnite si na zadok, spravte si kávu a uvidíte ako sa vám polepší.

Už som sa s tým stretol. Niektorí ľudia majú oddelené spálne. Muž spí na jednej strane domu a žena na druhej. Jeden z nich chrápe alebo obaja a neladia si do noty. Ľudia, ktorí chrápu sa nevedia zbaviť starých návykov, držia sa ako kliešť starých vecí, myšlienok, postojov k životu.

Ak sa človek moc naháňa kvôli moci, sláve, peniazom, infarkt bude jeho novým odrazom.

Močový mechúr – komu neviete odpustiť? Tak šup na záchod, odpustiť, máte tam pretlak a budete sa cítiť lepšie.

Pohlavné choroby– to je na knihu 🙂pohlavne choroby

Keď je dieťa malé a začína spoznávať svoje telo, chlapec sa začína hrať s pipíkom a dievča s pišulkou. A stále existujú rodičia, ktorí toto svojim deťom zakazujú. Ako som vyššie písal, robia to iba preto, lebo i oni boli tak vychovávaní. A o sexualite sa moc nerozpráva, lebo náboženstvo z toho spravilo, že je to niečo zlé, odporné a mali by sme sa všetci hanbiť.

Vyvolať v ľuďoch pocity viny. Strach. Iba tak sa s nimi dá manipulovať. Poslušne urobia to, čo im povedia iní. Veria tomu.

Takéto dieťa v detstve pochopí, že môže sa dotýkať samé seba všade okrem pohlavných orgánov. Vsugeruje sa mu, že je to niečo zlé, zakázané. V neskoršom veku sa deti hrajú na doktorov a sestričky, vyšetrujú sa a keď ich pri tom prichytia rodičia, je oheň na streche. Čo to robíte, to nesmiete, nehanbíte sa?

A tak sa dieťa hanbí, za to čo robilo, za samé seba. Ide proti sebe. Prestáva sa mať rado.

Ľudia, vidíte to? Až odkiaľ si človek nosí rôzne bolesti na duši?

Spoločnosť, náboženstvo spravili to, manipuláciou mysle, ako som vyššie písal o príznakoch, ľudia uverili, že nahota je zlá. Je neprirodzená. Predsa keby bola nahota prirodzená, neexistujú časopisy s nahými ženami a mužmi. Kto by ich pozeral?

Svoj život by som rozdelil do troch etáp plávania. V prvej etape, ešte pred vážnou chorobou, ktorá ma zastihla minulý rok, som plával proti prúdu. Proti nemu sa dlho plávať nedá, človeka to unaví. Keď ma zastavila ťažká depresia, prišla druhá etapa, začal som plávať s prúdom. A v tretej etape, keď som jedného dňa už nemal energiu niečo riešiť, všetko som vzdal, odovzdal do rúk existencii, roztiahol ruky a nechal sa unášať.

Tretia etapa je božská. Keď som v septembri 2017 dal výpoveď v super zamestnaní a súčastne i výpoveď v nájme, všetci sa ma pýtali: Kam pôjdeš? Kde budeš robiť? Kde budeš bývať? Na všetko mám jednu jedinú odpoveď: Neviem.

Unášam sa, užívam si to. Načo plánovať, snažiť sa plávať. Z plánov, cieľov, ambícii je akurát tak stres a otázky typu: Zvládnem to? Spravím to? Splním to? Dokážem to?stres

V septembri som netušil nič, čo so mnou bude, kam pôjdem. Vedel som, že odídem do hôr, viac k prírode. Možno nájdem nejaký hotel, kde budem robiť masáže. Prešiel jeden mesiac a iba mi potvrdil, čo som dávno vedel, plánovať je zbytočné. Teraz viem, že aké je moje poslanie.

Ešte pridáme dve príčiny:

Ak máte vo svojom vnútri veľa hnevu, doslova ním horíte, popáleniny na tele sú len dôsledkom. Vyústením vášho potlačovaného hnevu v sebe.

Nudíte sa? Začnite robiť to, čo vás baví, čo vás napĺňa, kvôli čomu vstávate ráno z postele s úsmevom.

Ďakujem, že ste prišli až sem a dúfam, že ste sa nenudili 🙂 Prajem vám veľa zdravia, lásky, šťastia, aby ste sa na svoje momentálne zádrhely dokázali lepšie pozrieť, pochopiť, čo sa vám snaží daná časť tela, choroba, úraz, povedať. Čokoľvek bolestné sa vám v živote stalo, prijmite to. Prijímam, že sa mi to stalo. Prijímam, že ma opustila. Prijímam, že zomrel a nechal ma tu samú. Prijmite to. Prijatím začína cesta uzdravenia.

Ak by ste hocičo potrebovali, napíšte mi do komentárov, e-mail alebo mi zavolajte.

Všetko dobré 🙂

PS: tu sú odkazy na všetky časti:

Pozrime sa na duchovné príčiny trošku inak… 1. časť

Pohľad na duševné príčiny chorôb trošku inak. 2. časť

Duchovné príčiny chorôb – o liekoch, žiarlivosti, agresivite. 4. časť

 

 

 

Dôležité: Nie so všetkými článkami, alebo niektorými jeho časťami, ktoré som napísal, sa v súčasnosti stotožňujem. Je to tým, že sa vnútorne vyvíjam a posúvam ďalej. Sú tu ponechané pre tých, ktorí sú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia ako som bol ja, keď som ich písal.

O autorovi Radoslav Zárecký


Od roku 2018 pracujem ako sociálny pracovník v Úsmev ako dar a od roku 2019 aj ako Fundraisor - získavam finančné, materiálne zdroje či služby pre naše projekty. Všetky články, ktoré som doteraz napísal a stále píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku.

Pin It on Pinterest

Share This

Ďakujem za zdieľanie

Zdieľaj článok so svojimi priateľmi